همه وسایل دارای ارتعاش هستن. هر چه رو که می ببینن، می شنوین و لمس می کنین، به دلیل اینکه پیوسته در حال جنبشه، ارتعاشی از خود پخش می کنه. اگه هم به اندازه ای بهش نزدیک شید که در بخش ارتعاشی اون قرار بگیرین، دانسته یا ندانسته تحت اثر ارتعاش اون قرار خواهید گرفت. این قوانین در مورد بخش ی فکر هم صادقه. اگه سلول مغز مرتعش شه، موجی از انرژی الکتریکی از خود می پراکند که به دنبال مکانی واسه مستقر شدنه. اگه شما در بخش ارتعاش سلولای مغز کسی قرار بگیرین و در ارتعاش سلولای مغزتون با این فرد هماهنگ و موافق باشین، ارتعاش فکری اون رو دریافت کرده و این ارتعاش به شکل مثبت یا منفی روی ذهنتون اثر می ذاره. حالا واسه اینکه ببینین با استفاده از این ویژگی، چیجوری می تونیم انرژی مثبت جذب کنیم، مقاله زیر رو بخونین.

هر فکر یا احساسی دارای ارتعاشیه که قابل اندازه گیریه. این ارتعاشات اگه به اندازه کافی زیاد شه، می تونه به نیروی مقصود و هدف وصل شن. این مرحله موقعیت شیرینیه که شادی و نشاط رو در اون حس می کنین و زندگی رویایی تون به واقعیت تبدیل می شه.

شاید دکتر وین برقرار (Wayne Dyer) این مطلب رو خوب در کتابش با عنوان نیروی مقصود (The Power of Intention) خوب نشون داده: «اینکه نمی تونین بعضی چیزها رو در درون خود ببینه، نتیجه این انتخابه که هر چیزی رو چه جوری در دنیای خود پردازش می کنین. شما طبق اون چیزی که در درون می ببینن به دنیا نگاه می کنین، اگه نتونین چیزی رو در درون خود ببینین در دنیای دور و بر هم نمی تونین اونو ببینین. اگه می دونستین که شما، جلوه ای از روحِ جهانیِ مقصود هستین، اونو می دیدید. شما سطح انرژی تون رو وَرای وجود هر مانعی در اتصال با نیروی مقصود افزایش میدید. تنها چیزی که شما رو از هر چیز خوبی که دنیا واسه تون حفظ کرده محروم می کنه، اختلاف احساسی خود شماس. اگه موفق شید این موضوع ساده رو درک کنین، مشکلاتی رو که سر راه رسیدن به مقصود هست، از بین برمی دارین.»

۱۰ نکته قابل توجه که می خواهیم اونا رو با هم یاد بگیریم:

۱. نسبت به افکارتان آشنایی

یک جمله مشهور هست که می گه:

افکار، وجود خارجی به خود می گیرن. پس بهترینا رو انتخاب کنین.

 

 

هر فکری که به ذهن شما خطور می کنه، بر شما اثر می ذاره. زمانی که مثبت و خوشحال و زنده فکر می کنین، این افکار وجود خارجی به خود می گیرن. این یک شبه اتفاق نمی افته، شاید هم بیفته. هر کدوم از ما با دیگری متفاوتیم. با یک فکر کوچیک مثبت شروع کنین و بعد همون رو ادامه بدین. زمانی که فکری منفی به ذهن تون خطور می کنه، واسه اینکه به شما سری زده، تشکر کنین و بعد اونو بفرستید برود پی کارش. هر چه این کار رو بیشتر انجام بدین، بیشتر شاهد حضور افکار مثبت هستین.

جمله هایی مثبت و انرژی زا واسه خود یادداشت کنین، اونا رو در فضاهایی بذارین که همیشه جلوی چشم شما باشن و در طول روز اونا رو بخونین. اونا رو روی آینه حموم، روی یخچال، یا روی داشبورد ماشین تون بچسبونید. هر وقت که یکی از اونا رو می ببینن اونو سه بار تو ذهن خود و یا بلند بخونین.

۲. واسه جذب انرژی مثبت همیشه مراقبه انجام بدین

حتی اگه یک دقیقه زمان دارین، سکوت کنین. مراقبه به زمانی گفته می شه که به نیروی برتر و مقصود خود وصل میشید.

قبلا انجام مراقبه واسه من خیلی سخت بود. با اینکه ساکن بشینم و ذهنم رو آروم کنم مشکل داشتم و این نشونه اون بود که بیشتر از هر زمان دیگری به مراقبه احتیاج داشتم. پس تصمیم گرفتم که تمرین اونو در اولویت برنامه های خود بذارم.

مهم نیس که چه جوری یا چه مدت این کار رو انجام میدید؛ تنها چیزی که مهمه اینه که اونو انجام میدید.

۳. نسبت به غذایی که می خورید آشنایی

بعضی غذاها دارای ارتعاش پایین و بعضی دارای ارتعاش بالا هستن. اگه در غذایی که مصرف می کنین از مواد آفت کش استفاده شده باشه باعث ضعیف تر شدن شما می شه. در مورد غذاهای مصنوعی و غذاهایی که با مواد شیمیایی فراوری شدن هم همین گونه. میوه های ارگانیک، سبزیجات و آجیل، سویا، و روغن زیتون خالص، جزو غذاهای خوب و دارای ارتعاش بالا هستن. در لیست غذاهای با ارتعاش پایین غلات، لبنیات و مواد قندی جای دارن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   چیجوری انگلیسی صحبت کنیم؟

این مسئله در مورد همه آدما نمونه نداره. توجه دقیق به اینکه بین خوردن غذا و دو ساعت بعد از خوردن اون چه احساسی دارین تست درستیه. به این احساس توجه کنین.

۴. مصرف مواد مخدر و الکل رو به کمه کم برسونین

الکل و تقریبا تموم مواد مخدر مصنوعی ارتعاش کمی دارن و مانع جذب انرژی مثبت می شن. جدا از اینکه این، توجه کنین افرادی که مواد مخدر مصرف می کنن، زمان خود رو با افرادی می گذرونن که ارتعاش پایینی دارن، مواد مصرف می کنن، به دنبال مواد هستن، با افرادی حشر و نشر دارن که مواد میفروشن یا به شما فشار میارن که مواد بیشتری استفاده کنین.

۵. از چیزی که موسیقی تون به شما می گه آشنایی

اشعار نفرت، درد، خشونت، هیجان و ترس پیامایی رو به ناخودآگاه تون می فرستند. اگه بخواهید عشق رو جذب کنین به آوازهای درمورد عشقای واقعی، پرحرارت و همیشگی گوش بدین. اگه به دنبال صلح هستین به موسیقیای صلح و آرامش گوش بدین. اگه می خواید الکل زیادی بخورین، اتومبیل تون تصادف کنه، همسرتون به شما خیانت کنه و دعوا راه بندازین، به موسیقی سطح پایین گوش بدین. (می دونم که به شکل کلی توضیح دادم، اما فهمیدین منظورم چیه.)

آرامش

۶. واسه جذب انرژی مثبت از محیط خونه تون آشنایی

شما بیشتر وقت خود رو در خونه تون هستین که بر ارتعاش شما اثر می ذاره. ادعیه، نقاشیا، عکسا، کریستالا، مجسمه ها، سنگا، مانتراها، کتابا، مجلات، گلا، گیاهان، رنگ دیوارها، و حتی چیدمان مبلمون تون همه انرژی تولید می کنن. انرژی خونه تون رو با انتخاب فنگ شویی افزایش بدین.

۷. تعداد برنامه های تلویزیونی با ارتعاش پایین رو کم کنین

خیلی از برنامه های تلویزیونی،شامل صحنهای خشن برگرفته از زندگی واقعی هستن. پشت سر هم دائم از انرژیای منفی که مستقیما به خونه شما آورده می شن. جدا از اینکه اون، آگهیای بازرگانی ای هست که باعث می شن فکر کنین احتیاج به قرص دارین تا مشکلات تون حل شه و باید جواهرات گران بخرین تا به عزیزان تون نشون بدین که دوست شون دارین.

۸. از سطوح ارتعاش آشنایان، دوستان و خونواده تون مطلع باشین

خونواده

می تونین سطوح انرژی خودتون رو با گذرانِ وقت با افرادی که ارتعاش بالایی دارن افزایش بدین و انرژی مثبت بیشتری جذب کنین. دور خود رو با آدمایی پر کنین که شما رو قوی می کنن، اصول اخلاقی مثل با شما دارن و ببینین که چقدر متحیر میشید. دوستان تون انعکاسی از شمان و از آنجایی که شما فوق العاده هستین، دوستان تون هم باید فوق العاده باشن.

۹. تمرین کنین که تصادفی به بقیه مهربانی کنین و به دنبالِ عوض اون نباشید

به کسی که وضعش از شما بدتره مقداری پول بدین. به خاطر اعتقادی که دارین کمک کنین. حق مشکلات اتومبیلی که پشت شماس رو پرداخت کنین. هدیه ای هوشمندانه به دوستی که سال هاست با اون صحبت نکردین بفرستید. به دیوار مهربانی، پوشاک هدیه کنین. تکه ای آشغال ورداشته و اونو به سطل زباله بندازین. این کارا رو واسه اینکه از شما تشکر کنن انجام ندین و انتظارش رو هم نداشته باشین. تموم اونو از عطوفت عمیقِ داخلی تون انجام بدین.

پول-نام-تصویر

۱۰. واسه جذب انرژی مثبت، مهربانی و بخشش رو تمرین کنین

بخشش و گذشت نسبت به فردی که به شما آسیب زده، سخت ترین کاریه که در این فهرست لحاظش می کنین؛ اما یکی از مهم ترینِ آنهاست. شما دیگر قربونی نیستین و کسی که حقی از شما ضایع کرده، قدرت شما رو سلب نکرده.

افکار انتقام جویی ارتعاش کمی دارن و مانع جذب انرژی مثبت می شن. اما بخشش دارای ارتعاش بالاییه. افکار بخشش درباره شخصی در گذشته ارتعاش شما رو افزایش می ده.

منبع : mindbodygreen.com

 


دسته‌ها: آموزشی